Den Evropy 2018

Vítězství – Den Evropy a Mezinárodní festival mládeže v Berlíně

V květnu 2018 se náš pětičlenný tým ve složení Lucas Hegner, Marie a Kateřina Mackovy, Nela Sedláčková a Barbora Vaculíková zúčastnil akce zvané Den Evropy, kterou každoročně pořádá organizace United Games v Olomouci. Byla to pro nás již druhá účast a tentokrát jsme si pro reprezentaci vybrali Velkou Británii. Díky předešlým zkušenostem se nám podařilo zvítězit a získat první cenu – účast na Mezinárodním festivalu mládeže v Berlíně, který se uskutečnil v září roku 2018. Pět dní na festivalu jsme se stali součástí vzdělávacího programu pro studenty z celé Evropy, dostali jsme příležitost řešit otázky a témata ohledně udržitelnosti, životního prostředí a globálních problémů v anglickém jazyce. Navštívili jsme i různé typy škol, poznali jsme řadu zajímavých lidí a kultur, prohlédli jsme si i samotné město. Získali jsme mnoho postřehů a zkušeností do života. Nejvíce nás nadchlo to, že jsme schopni se dorozumět anglicky.

Studenti 3. A