Den Evropy

V úterý 7. května se pět žáků z 1.A a pět žáků z 1.B z Obchodní akademie v Šumperku vydalo pod dohledem paní učitelky Serafínové do Olomouce na Den Evropy. Kolem půl deváté všichni dorazili na Výstaviště Flora, kde se celá akce konala. Obě skupinky si vybraly svůj stánek, který si nazdobily podle zvoleného evropského státu. Žáci z 1.A si připravili Švédko, 1.B své místo vyzdobila v barvách Španělska a přesně v 10.00 se program rozjel.

I přes nevlídné počasí přilákal Den Evropy nemalé množství lidí. „Hodnocení probíhalo mezi námi – soutěžícími. „Dávali jsme si navzájem známky za jednotlivá vystoupení, dále pak za výzdobu a vybavení stánku,“ dodává studentka prvního ročníku. Potom, co se představily všechny státy EU, proběhly všechny aktivity, hry a představení, následovalo taneční vystoupení a malý koncert.

Konec akce završilo vyhlášení vítězů. Na 1.místě skončila Střední zdravotnická škola Hranice, která představila Slovensko, na 2.místě se umístila naše 1.B se Španělskem a třetím místem se může pyšnit 1.A se svou prezentací o Švédsku. Moderátoři všem umístěným předali ceny a jelo se domů.

„Celý den se nám moc líbil. Probíhal v dobré náladě a byl plný vtipných chvilek. Příští rok se určitě vydáme zas,“ dodává žákyně Barbora Žaitliková z 1.A, autorka tohoto textu.