Zahraniční zájezd pro žáky

První dubnový týden jsme strávili na zahraničním zájezdu v Amsterdamu, Bruselu a Paříži. Cesta tam byla pro některé z nás velmi náročná a vyčerpávající. I přes to jsme si atmosféru divokého Amsterdamu vychutnali plnými doušky.

Již na první pohled nás uchvátila holandská architektura a vodní kanály protínající ulice plné pestrobarevných tulipánů. Procházkou uličkami Amsterdamu jsme došli až do Rijksmuseum. Tam nás čekala jedinečná výstava Rembrandtových děl. Poslední bod našeho společného programu byla plavba lodí po grachtech. Díky tomu jsme si mohli prohlédnout amsterdamské tančící domy i z jiné perspektivy. Naši návštěvu jsme obohatili prohlídkou čtvrti Red Light District. Dobrou náladu nám nezkazilo chladné počasí ani všudypřítomní cyklisté.

Naší další zastávkou bylo jedno z hlavních měst Evropy – Brusel. Den jsme započali prohlídkou Atomia znázorňujícího zvětšeninu základní buňky krystalové mřížky železa. Brusel se vyznačuje kontrastem mezi moderní částí města a historickým centrem. Po prohlídce sochy čůrajícího chlapečka jsme se rozhodli náš výlet genderově vyvážit a navštívit také sochu čůrající holčičky. Na závěr někteří z nás ochutnali i tradiční belgické vafle.

Poslední den jsme strávili poznáváním krás Paříže. Hned po příjezdu nás uchvátil dech beroucí výhled na Eiffelovu věž, který jsme si nenechali zkazit ani neodbytnými pouličními prodejci suvenýrů. Lodí jsme dopluli k impozantnímu chrámu Notre Dame a z výšky jsme si prohlédli město z baziliky Sacré-Cœur na Montmarteru. Nevynechali jsme ani procházku kolem Moulin Rouge. Naše poslední kroky vedly do Louvru, nejnavštěvovanějšího muzea na světě s výhledem na Vítězný oblouk.

Závěrem bychom chtěli poděkovat našemu pedagogickému dozoru a panu průvodci, kteří se postarali o velmi příjemnou atmosféru celého zájezdu, ze kterého jsme si odnesli vzpomínky na celý život.

 

Michaela Veiserová (3. A), Lenka Janků (3. A), Andrea Šumberová (3. A)