Skip to content

Středoškolský atletický pohár

Kategorie Sportovní aktivity

Dne 23. 9. 2021 se po covid-19 opatřeních opět rozběhla středoškolská sportovní činnost, na Tyršově stadionu v Šumperku proběhl Středoškolský atletický pohár.

V konkurenci týmů z Gymnázia ŠPK, VOŠ a SPŠ ŠPK a SOŠ ŠPK si naše atletky a atleti z OA ŠPK vedli výborně a většina z nich si odnesla medailové umístění.

Individuálně se nejvíce dařilo Tomášovi Holanovi (3. A), který byl druhý v běhu na 400 m (ve výborném čase 56,24 sec.) a čtvrtý ve skoku dalekém (546 cm). Ve vrhu koulí bral třetí místo Daniel Hlučný za 10,69 m. Čtvrtý byl Ondřej Dus (oba 2. B) za 10,45m, který zaběhl ještě 60 m za kvalitních 7,83 sec. Třetí místo přidala Leona Součková (3. A) ve vrhu koulí za 9,05 m.

Bodovaly i oba týmy ve štafetových bězích na 4 x 200 m, získaly opět bronzové pozice. Dívčí tým startoval ve složení Adriana Nosálová, Barbora Drexlerová (obě 2. B), Sabina Eliášová a Monika Pospíšilová (obě 1. A), tým chlapců pak Ondřej Dus, Daniel Hlučný (oba 2. B), Tomáš Holan (3. A) a Martin Tyl (3. B).

Pěkné výkony ve svých disciplínách předvedli i Lucie Ševčíková, Kateřina Jecu, Adéla Kristenová (všechny z 1. A), Martina Banková (3. A) a Nikola Braunerová, Nikol Vicencová, Radim Senohrábek (všichni z 3. B).

Středoškolský atletický pohár -Foto
Středoškolský atletický pohár -Foto

Všem zúčastněným děkuji za reprezentaci školy!

Hana Stromšíková