Město čte knihu

Dne 4. 11. 2019 proběhla na naší škole literární štafeta projektu Město čte knihu. Konal se 15. ročník a naše škola se této literární akce účastnila již po sedmé. Do lavic jako posluchači zasedli žáci 1. A   a  1. B třídy a rovněž hosté, mezi něž patřili pan ředitel kina Oko Kamil Navrátil, dlouholetá ředitelka knihovny v Šumperku paní Zdeňka Daňková a jedna z hlavních organizátorek festivalu Město čte knihu paní Dana Sopperová.

V tomto roce se četly povídky z díla Ilji Hurníka, který byl nejen významným hudebním skladatelem, ale rovněž spisovatelem a dramatikem. Vystoupení na naší škole se ujali studenti 3.A třídy, kteří se zhostili svého úkolu na výbornou .Program byl zahájen slavnostními fanfárami z opery Libuše, které na trumpetu brilantně vystřihl Petr fiala, v roli moderátorek zazářily Markéta Pelikánová a Nikola Nováková, dramatické čtení procítěně podali Míša Hegerová, Kája Mikulková, Vláďa Šipka a Petr Fiala. Nechyběla ani pantomima v podání Elišky Markové, která ztvárnila němou vílu.

Třešničku na dortu pak představovala netradičně pojatá pohádka Popoluška, která řádně rozhýbala bránice diváků a byla doprovázena salvami smíchu. Nadšená odezva od diváků stejně jako nadšení a pochvala od výše zmíněných hostů byla pro účinkující tou největší odměnou!

Mgr. Alice Jurčíková